Ana Sayfa

Hakkımızda

Otellerimiz

Zeytin Kaplıcası

Resim Galeri

İletişim

KAPLICA

Antik dönemden beri kullanılagelen Süleymanlı ve Ilıca Kaplıcası tarih boyunca çeşitli uygarlıklara hizmet vermiştir. Hakkâri’den İstanbul’a hatta Yurt dışına kadar yayılan bir coğrafyadan insanlar bu şifa kaynağına beldeye akın etmektedir. Kahramanmaraş İli merkezinden 68 km. uzaklıkta olan beldeye ulaşım, Kahramanmaraş Ankara karayolundan Suçatı mevkiinden ayrılarak 24 km. içtedir. 

tarih

Süleymanlıda Bizans döneminden kalma ikisi sağlam, üçü harabe halinde 5 kilise bulunmaktadır. Bunun yanında Roma dönemine ait ve şu anda kullanılan 3 gözlü bir meydan çeşmesi bulunmaktadır. Çağın Bizans dönemine ait kalıntıları buraya açık hava müzesi görüntüsü vermektedir.1302 tarihli (1886) Osmanlı salnamelerinde, Zeytin Kazasından bahsedilirken; Kasabaya yarım saat uzaklıkta Kaplıca ve manastırdan bahsedilmektedir.

TATİL

Tarih Doğa ve Şifanın buluştuğu bir ortamda tatil yapmak isterseniz, hepsini bir arada bulabileceğiniz bir tatil beldesidir ılıca kaplıcaları. Tertemiz yayla havası, yeşilliği, masmavi baraj gölleri ve tarih kokan mekanları ile sizlerin hizmetinizdeyiz. Doğa ile iç içe, şifa dolu, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız size bir telefon kadar yakınız...

Resimler için Tıklayınız...

 

Otel rezervasyon

collapse